Okna tradycyjne

OKNA PCV TRADYCJA_docx_m6a8d3d3c

Oferujemy Państw u cztery formy okien PCV: idealną, czystą, prostą i tą spełniającą marzenia, tak aby odpowiedzieć każdej wrażliwości. Świadomi, że Klienci coraz więcej uwagi przywiązują do wyglądu okien, proponujemy Państwu nie tylko różnorodne kształty profili, ale także szeroką paletę kolorów.
Poza estetyką ważna jest również technologia. Szczelność okna to warunek oszczędności energii. Użyty do produkcji system profili sześciokomorowych z możliwością zastosowania trzech uszczelek, jak również pakiety szybowe spełniające wymagania europejskie, gwarantują wyraźną redukcję kosztów energii. Dodatkowo, duże komory wewnętrzne, odpowiedniej grubości ścianki profila oraz kształtowniki ze stali ocynkowanej zapewniają doskonałą stabilność i niezawodne działanie.
Mając na uwadze wysokie wymagania rynku nasza oferta zawiera okucia okienne umożliwiające wiele nowoczesnych rozwiązań. Wiemy, że jakość i funkcjonalność stoją na pierwszym miejscu. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

OKNA PCV TRADYCJA_docx_m368c4f6bSystem Passiv ProPlus (NOWOŚĆ)

Styl: najnowszy system PASSIV PROPLUS jest kwintesencją nowoczesnego stylu i najnowszych trendów w stolarce otworowej. Wyjątkowy owalny design profili podkreśli niepowtarzalny charakter każdego wnętrza. Obniżona ościeżnica i skrzydło umożliwiają budowę większych przeszkleń, zwiększając tym samym dostęp światła do pomieszczeń.
Technika: innowacyjny system PASSIV PROPLUS o głębokości 83 mm łączy zalety systemów z uszczelką środkową oraz oporową jak również zaokrąglonego skrzydła znanego z systemu Soft czy SoftPlus. Pogłębiona, sześciokomorowa konstrukcja ościeżnicy i skrzydła oraz przemyślany układ uszczelnienia gwarantują najwyższą izolację cieplną na poziomie Uf= 0,92 W/ m2K. System PASSIV PROPLUS o najlepszych właściwościach termicznych jest rezultatem zaawansowanych prac badawczych i rozwojowych. Wyniki mówią same za siebie. Znakomite parametry izolacyjności termicznej udało się osiągnąć dzięki synergii innowacyjnych detali zastosowanych przy projektowaniu tego systemu. Dzięki temu okna systemu PASSIV PROPLUS spełniają najwyższe wymagania dla okien.
Szczegóły

OKNA PCV TRADYCJA_docx_m3d8f593a1. Przystosowany do zastosowania pakietu 3-szybowego.
2. Wąskie ramy i skrzydła umożliwiają budowę dużych przeszkleń.
3. Solidne mocowanie okucia – wgłębienia w ściankach rowka okuciowego umożliwiają stabilne zaklipsowanie zasuwnicy zamka.
4. Stopka termiczna pod ramką polepsza izolację cieplną zamontowanego okna.

 

 

 

Okucia

OKNA PCV TRADYCJA_docx_m7965368fOKNA PCV TRADYCJA_docx_m8dd527eOkucie Tradycja activPilot do okien uchylno-rozwieranych, rozwieranych, uchylnych, łączy funkcjonalność, bezpieczeństwo i wysoki komfort użytkowania. Nowoczesny design sprawia, że okucie to wyróżnia się także pod względem estetycznym, nadając oknom innowacyjny wygląd. Tradycja activPilot można stosować do wszystkich systemów okiennych Tradycja.
Tradycja activPilot to okucie, które wyróżnia się na rynku poprzez nowoczesny design oraz wyjątkową funkcjonalność i komfort użytkowania.
Innowacyjny system ryglowania oparty na ośmiokątnych trzpieniach w kształcie grzybka umożliwia łatwą zmianę standardu zabezpieczenia antywłamaniowego okna. W razie potrzeby można zwiększyć standard odporności okna na włamanie do klasy 1 lub 2, wymieniając zaczepy ramowe na antywłamaniowe.

Wyposażenie:

 • mikrowentylacja,
 • unikatowe zaczepy antywłamaniowe w skrzydłach okiennych, w standardzie w skrzydle rozwierno-uchylnym oraz rozwiernym mocowane do stali,
 • unikatowe zaczepy obwiedniowe z dodatkowym zabezpieczeniem antywłamaniowych,
 • mechanizm czterostopniowego uchyłu na życzenie klienta,
 • blokada obrotu klamki z pozycjonerem skrzydła, w standardzie w skrzydle rozwierno-uchylnym,
 • wiele innych funkcji.
Pakiety szybowe
Pakiety szybowe stosowane w oknach Tradycja to nowoczesny i technologicznie zaawansowany produkt. Charakteryzuje go dwustopniowe uszczelnienie między ramką dystansową i dwoma lub trzema taflami szkła, co w konsekwencji podnosi trwałość użytkową produktu. Pakiety szybowe firmy Tradycja wytwarzane są na w pełni zautomatyzowanych specjalistycznych liniach produkcyjnych, z zastosowaniem najwyższej jakości komponentów. Rygorystyczna kontrola na każdym etapie produkcji zapewnia wysoką jakość końcowego produktu.
Pakiety szybowe mogą obejmować dowolne konfiguracje szyb dla zapewnienia: bezpieczeństwa i ochrony przed atakiem, izolacyjności cieplnej, ochrony przed słońcem, ochrony przed hałasem i dekoracji.
 • szeroki zakres oferowanych parametrów technicznych,
 • szerokość pakietów nawet do 52 mm,
 • wszechstronna gwarancja,
 • zgodność z polskimi oraz międzynarodowymi normami,
 • uszczelnienie zaprojektowane dla stosowania w szerokim zakresie temperatur,
 • możliwość stosowania szprosów międzyszybowych

OKNA PCV TRADYCJA_docx_3370bf92System Classic

Styl: na okna systemu CLASSIC decydują się osoby przykładające dużą wagę do wypracowania indywidualnego stylu i starające się nadać swoim mieszkaniom oryginalny i niebanalny wygląd. Kształtują w ten sposób własny charakter przestrzeni, wyrażając jednocześnie zamiłowanie do klasycznej estetyki i dobrej jakości. Okna z systemu CLASSIC cieszą oko klarownym, eleganckim prowadzeniem linii, miękkimi konturami i nieprzemijającą elegancją. Ascetyczny design dzięki wąskim powierzchniom licowym harmonijnie wpisuję się zarówno w nowoczesne jak i eklektyczne wnętrze.
Technika: nowy sześciokomorowy system CLASSIC o głębokości 74 mm spełnia wszystkie wymagania wobec nowoczesnej techniki okiennej: ma dobre właściwości termoizolacyjne oraz skuteczny system ochrony przed hałasem i włamywaczami. Gwarantuje to bezproblemowe użytkowanie okien przez długi czas. Bardzo dobre właściwości termoizolacyjne pomagają nie tylko zmniejszyć koszty ogrzewania ale także w aktywny sposób przyczyniają się do redukcji emisji dwutlenku węgla. Aby zapobiec tworzeniu się grzyba pleśni, można dodatkowo zastosować opatentowany system wentylacji GECCO (GEALAN CLIMA CONTROL). Mała, inteligentna klapka zapewnia regulowaną wymianę powietrza zewnętrznego i wewnętrznego , poprawiając w ten sposób klimat pomieszczenia i klimat mieszkania.

 

OKNA PCV TRADYCJA_docx_188cae04System Soft

Styl: wiele osób, urządzając dom czy też mieszkanie, ogromną wagę przykłada do wypracowania własnego stylu pełnego harmonii w każdym detalu. Dla nich okna z systemu SOFT są właściwym rozwiązaniem. Spełniają wszystkie wymogi nowoczesnego wyposażenia mieszkania i podkreślają indywidualny styl właściciela. Zamiłowanie do wyjątkowości przekłada się bowiem na harmonijną całość. Na oryginalną estetykę składają się zarówno kontury okien, jak i zaokrąglone listwy przyszybowe. Tym samym można wyrazić swoją indywidualność i styl życia.
Technika: okna z systemu SOFT gwarantują znakomitą izolację cieplną dzięki wielokomorowej konstrukcji i głębokości skrzydła 84,5 mm. Zastosowanie dużych stalowych wzmocnień w ościeżnicy i skrzydle zapewnia wysoką statykę i umożliwia montaż dużych okien, odpornych na znaczne obciążenia wiatrem. A ponieważ ochrona i bezpieczeństwo są ważnymi kryteriami wyboru okien, okna w systemie SOFT mogą zostać wyposażone w antywłamaniowe szyby i okucia.

 

OKNA PCV TRADYCJA_docx_73c9a94eSystem SoftPlus

Styl: dobierając okna do nowocześnie zaprojektowanego domu, nie sposób przejść obojętnie obok najnowszej generacji profili systemu SOFTPLUS. W proces ich projektowania, oprócz działu konstrukcyjnego, zaangażowany był także zespół stylistów. Efekt ich pracy odbija się w architekturze profili. Ościeżnica, skrzydło i listwa przyszybowa stanowią doskonałe odbicie pełnej rozmachu estetyki i podkreślają indywidualizm i zamiłowanie do detalu. Okna z systemu SOFTPLUS zachwycają swoim wyglądem i zaokrąglonymi konturami. Wyraźnie wyróżniają się w otoczeniu.
Technika: ze względu na swoją wyjątkową szerokość – 83 mm – system sześciokomorowy posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Pozwala to znacząco zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Na tym jednak nie koniec! Znacząca szerokość zapewnia podwyższoną wytrzymałość naroży, a tym samym gwarantuje większą stabilność okna. Gładki od wewnątrz wręb ościeżnicy nie ma krawędzi, na których mógłby się zbierać kurz, więc ułatwia czyszczenie okna w tej części. Dodatkowo, montaż opatentowanego systemu wentylacji GECCO (GEALAN CLIMA CONTROL) aktywnie zapobiega powstawaniu pleśni w ościeżach okna.

 

OKNA PCV TRADYCJA_docx_5e928b32System Passiv Pro

Styl: nowy system PASSIV PRO jest kwintesencją nowoczesnego stylu i najnowszych trendów w stolarce otworowej. Wyjątkowy design profili podkreśli niepowtarzalny charakter każdego wnętrza. Starannie zaprojektowane detale konstrukcyjne systemu profili PASSIV PRO pozwalają na budowę kompleksowych rozwiązań w zakresie stolarki otworowej – od standardowych okien rozwierno-uchylnych po drzwi wejściowe czy balkonowe (maksymalna wysokość skrzydła wynosi nawet 2,3 m). Obniżona ościeżnica i skrzydło umożliwiają budowę większych przeszkleń, zwiększając tym samym dostęp światła do pomieszczeń.
Technika: innowacyjny system PASSIV PRO o głębokości 83 mm łączy zalety systemów z uszczelką środkową oraz oporową. Pogłębiona, sześciokomorowa konstrukcja ościeżnicy i skrzydła oraz przemyślany układ uszczelnienia gwarantują najwyższą izolację cieplną na poziomie Uf= 0,92 W/ m2K. System PASSIV PRO o najlepszych właściwościach termicznych jest rezultatem zaawansowanych prac badawczych i rozwojowych. Wyniki mówią same za siebie. Znakomite parametry izolacyjności termicznej udało się osiągnąć dzięki synergii innowacyjnych detali zastosowanych przy projektowaniu tego systemu. Dzięki temu okna systemu PASSIV PRO spełniają najwyższe wymagania dla okien.

 

Kolory profili – Okleiny drewnopodobne

kolory

OKNA PCV TRADYCJA_docx_336f5067Acrylcolor

Kolorowe profile okienne nadają fasadom unikalne akcenty. Domy mieszkalne stają się przez to równie niepowtarzalne, co ich mieszkańcy a budynki usługowe stają się eleganckie i przykuwają wzrok.
Profile acrylcolor powstają w specjalnym procesie koekstruzji. Zostają wówczas nierozerwalnie ze sobą połączone dwa wysokowartościowe surowce: PVC i szkło akrylowe. Powstająca kombinacja – biały podkład pokryty kolorową warstwą akrylu wykazuje walory obu materiałów.
W trakcie procesu termicznego podkład składający się w tym stanie obróbki z białego, płynnego topliwa PVC, łączony jest w sposób nierozerwalny z płynnym topliwem z acrylu. Równomiernie rozprowadzone na powierzchni profilu szkło acrylowe, w gotowym oknie wystawione jest na działanie słońca, światła, deszczu i śniegu.

kolory 2